Nejlepší kampaní je čtyřletá práce a aktivní přístup ke každodenním problémům našich občanů

Vážení přátelé,

již jen hodiny počítáme do zahájení hlasování o složení budoucího krajského zastupitelstva.  Dovolte, abych vám všem tímto poděkoval za práci a pomoc ve volební kampani a abych připojil pár osobních poznámek.

hejtman_Martin_Netolicky(1)

Znovu se v plné síle projevila stará pravda, že každá volební kampaň začíná následující den po právě skončených volbách. Nejlepší kampaní je čtyřletá práce a aktivní přístup ke každodenním problémům našich občanů. Sebelepší heslo, grafický návrh plakátu nebo tisíce letáků samy o sobě nic neznamenají. Lidé stále více akcentují osobní znalost kandidátů a důvěryhodnost jejich osoby. Nechtěl jsem, abychom byli vnímáni jako „kluci a holky z plakátů“, ale aby nás brali jako lidi, kteří mají něco za sebou. Proto jsem kladl důraz na účast na různých akcích v celém regionu. To se skutečně nedá za poslední měsíc dohnat, byť byste na náměstích při mítincích nechali duši.

Některé politické strany to již vědí a zařídily se podle toho. Jiné to poznaly až v průběhu předvolební kampaně. A když jejich členové pochopili, že svou neznalost regionu a nedostatek důvěryhodnosti již nedoženou, rozjeli na poslední chvíli osobní dehonestující kampaň. Sociální demokracie, a já osobně, jsme se stali v některých částech kraje cílem tak odporné kampaně, že se o ni zajímá i Policie České republiky. Podrobnější informace určitě obdržíte v nejbližších dnech. Někteří lidé prostě vnímají náš náskok a neštítí se ničeho, aby nás alespoň takto poškodili.

Skutečnost, že i po osmi letech vládnutí na kraji patříme k horkým favoritům na vítězství, je dokladem toho, že odvádíme dobrou práci. A nehovořím pouze o nás krajských zastupitelích. Mám na mysli všechny sociální demokraty, kteří se podílejí na každodenní správě naší země. Svým dílem přispíváme k důvěryhodnosti ČSSD mezi občany my všichni. Počínaje aktivisty, udržujícími naši stranu v každodenním chodu, přes komunální a krajské zastupitele a členy výborů a komisí, až po poslance, senátory a členy vlády. Jsme to my všichni a nikoliv plakáty a billboardy, kdo rozhodnou o výsledku těchto voleb.

Vše je již hotovo a nyní musíme vyčkat na rozhodnutí občanů Pardubického kraje. Nicméně ještě něco pro naši stranu udělat můžeme. Každý z nás má čtyři preferenční hlasy, které může využít. Nemohu a ani nechci nikomu doporučovat, komu je máte přidělit. Dejte je lidem, které osobně znáte a kterých si vážíte. Tyto preferenční hlasy budou dobrou zpětnou vazbou a tou nejlepší reklamou pro každého, kdo chce za dva roky kandidovat do komunálních voleb. Přeji Vám proto šťastnou ruku ve volebních místnostech a těším se na shledání na podzimních konferencích.

S úctou Váš

Martin Netolický