Sociální demokracie má šanci vyhrát nejméně v osmi krajích ČR

Kdyby v těchto dnech probíhaly krajské volby, tak sociální demokraté zvítězí hned v osmi krajích České republiky.

phoenix-research-krajske-preference-05-2016-exkluzivne-pro-vlp-page-001 phoenix-research-krajske-preference-05-2016-exkluzivne-pro-vlp-page-003 phoenix-research-krajske-preference-05-2016-exkluzivne-pro-vlp-page-004

Konkrétně jde o Středočeský, Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký, Pardubický, Kraj Vysočina, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Hnutí Andreje Babiše by eventuelně mohlo uspět pouze Plzeňském a Olomouckém kraji. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Phoenix research on-line.

Kraje jsou pod vedením ČSSD dlouhodobě nejstabilnějším patrem české politiky, rozumně investujeme do budoucnosti krajů, úspěšně čerpáme evropské fondy a zbytečně nezadlužujeme kraje. Staráme se o klíčové veřejné služby – zdravotnictví, školství, sociální věci či veřejnou dopravu,“ uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek, který je zároveň předsedou Asociace krajů České republiky.

Na rozdíl od nových miliardářských hnutí a jejich problémů ve vedení měst vedeme stabilní krajské koalice a řešíme konkrétní problémy lidí a krajů, nepolitikaříme… Důvěra lidí v ČSSD je pro nás klíčová a zavazující,“ zdůraznil Michal Hašek.

Agentura Phoenix research on-line provedla v květnu unikátní průzkum voličských preferencí před podzimními krajskými volbami. Celkem bylo osloveno téměř deset tisíc respondentů, a ti ukázali, že Česká strana sociálně demokratická má šanci nejméně na osm hejtmanství.