Dienstbier chce 40 procent žen na vedoucích místech. Příkazy vlády nepomohou, je přesvědčená manažerka ČEZ

  • V Česku je málo žen ve vedoucích pozicích.
  • Na úřadu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera vznikl plán, jak to změnit. Obsahuje 38 úkolů pro ministerstva.
  • Dienstbier plánuje například průhlednější a otevřenější výběrová řízení nebo daňové zvýhodnění firem.

Více žen na volební kandidátky, do vedení velkých firem nebo na důležité pozice na úřadech by si přál dostat ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD).

Poukazuje na to, že například v dozorčích radách 250 největších tuzemských společností dnes sedí pouze 13 procent žen. A ve vládě nebo v Poslanecké sněmovně je jich méně než pětina.

„V tomto směru je určitě co zlepšovat,“ nechal se slyšet ministr. Jeho úřad proto nyní sestavil „akční plán“ s 38 úkoly pro ministry na následující dva roky, které jim nyní rozeslal k připomínkám.

Do roku 2020 se chce co možná nejvíc přiblížit stavu, kdy budou na důležitých rozhodovacích pozicích ženy zastoupeny aspoň ze 40 procent. „Pestřejší a lépe fungující pracovní týmy na vedoucích úrovních dokážou lépe reagovat na potřeby společnosti,“ vysvětlil Dienstbier.

Čtyřicetiprocentní hranice je podle Lucie Zachariášové, šéfky vládního Oddělení rovnosti žen a mužů, ideální pro to, aby měly ženy větší vliv na rozhodování.

„Plán pracuje s předpokladem, že ženy nyní čelí různým znevýhodňováním, takzvaným skleněným stropům, a je třeba přenastavit podmínky pro výběr lidí na vysoké pozice,“ vysvětluje jedna z autorek dokumentu.

Pokud ministři nebudou mít vážnější připomínky a vláda jej schválí, změní se například volební kandidátky. Ministerstvo vnitra má upravit zákon tak, aby kandidátky k volbám do sněmovny, krajů nebo Evropského parlamentu musela tvořit aspoň ze čtyřiceti procent ženská jména. A Dienstbierův úřad bude také zkoumat, jestli předvolební kampaně neobsahují genderové stereotypy.

„Pod dohledem“ mají být i lidé na vysokých postech ve školství, vědě, ale i třeba v médiích nebo ve sportovních organizacích.

Český statistický úřad bude shromažďovat a zveřejňovat informace o zastoupení žen na vedoucích pozicích, v případě školství nebo vědy i o rozdílech v odměňování.

A jak přesně chce Dienstbier dostat víc žen do vedení velkých firem nebo na úřady?

„Například nastavením transparentních pravidel pro výběr do rozhodovacích pozic. Hlavně v těch případech, kdy jde o obchodní společnosti s majetkovou účastí státu, či dokonce státní podniky,“ říká ministr.

Takové firmy a také společnosti s více než 250 zaměstnanci by proto měly podle plánu zajistit, aby se na manažerské posty hlásili ženy i muži, pestré by měly být i výběrové komise. To samé má platit i u veřejné správy.

Oslovené státní podniky tvrdí, že na vyrovnané příležitosti myslí už teď. „Při výběrových řízeních na jakoukoliv pozici neupřednostňujeme ani ženy, ani muže a to chceme zachovat,“ uvádí mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Přiznává ale, že na odborných lesnických pozicích zaměstnává podnik z 90 procent muže − vystudované lesníky.

„Co se ale týká právníků, účetních či personalistů, je to přesně naopak,“ dodává Jouklová.

Na zavedení pravidel pro větší průhlednost je podle jediné ženské členky představenstva Michaely Chaloupkové připraven i ČEZ. Manažerka smíšené týmy podporuje, zároveň se ale obává, že přílišné prosazování žen nepovede ke zlepšení jejich pozice ve firmě. „Mohlo by se stát, že dosažení požadovaného podílu žen ve vedení firem pouze zavedením kvót by mohlo být i kontraproduktivní a v konečném důsledku by nemuselo pro takové manažerky znamenat požadovanou úroveň respektu od podřízených i kolegů,“ upozorňuje.

A je přesvědčená, že příkazy od státu příliš nepomůžou a firmy by se měly měnit samy zevnitř. „Neopouští mě víra, že schopné ženy se v rámci firem dokážou prosadit i bez kvót. A naopak – firmám se mnohdy může vyplácet vlastní politika vstřícného přístupu k matkám. Nepřijdou o zkušené profesionálky, které se na své místo vrátí zpět někdy už po několika měsících,“ míní manažerka.

Plán navíc úkoluje úředníky ministerstva financí Andreje Babiše (ANO), aby připravili daňové zvýhodnění pro firmy, které na rovné zastoupení mužů a žen myslí nebo lidem nabízejí volnější úvazky, aby zvládali péči o děti.

V plánu je také zavedení otcovské dovolené nebo podpora rodičů dětí mladších dvou let, kteří se chtějí vrátit na pracovní trh. Ministr Jiří Dienstbier chce také znovuzavést takzvané nekolidující zaměstnání, tedy možnost přivýdělku pro ty, kteří jsou zapsaní na úřadu práce.