Reakce na Návrh možného uspořádání parkovacích míst na Špitálském poli

Chtěla bych se vyjádřit nejen jménem svým, ale též svých sousedů k nové studii na zelenou plochu a prostor bývalé ČOV na ulici Luční. Jedná se prozatím sice pouze o návrh, ke keterému se jednotliví zastupitelé a radní města dosud nevyjádřili, přesto je dobré si studii prohlédnout a udělat si na ni vlastní názor.

Myslíme si, že vytváření parkovacích míst pro ulici Polní se zakomponovaným dětským hřištěm místo zelené plochy, kde si často a rády neorganizovaně hrají odrůstající děti,je nelogické. Nové hřiště na parkovišti skutečně není dobrá volba.

Zhorší se přehlednost na křižovatce ulic Luční, Příční a Okružní a zvýší se provoz v této lokalitě a dojde ke snížení bezpečnosti místa, kde si dosud mohly starší děti a mládež hrát bez dozoru.

A první co uvidíte když přijedete do „nové“ zástavby? Všude samý beton, kontejnery, auta. Je to dobrá vizitka pro ulici s názvem Luční?

Rozhodně bych ráda znala též názor ostatních obyvatel této ulice, kteří se dosud k problematice nevyjádřili. Napadá mne hned několik otázek:

  1. Nezdá se Vám, že v návrhu je zbytečně moc betonu, místo pěkného zeleného prostranství? Nestačila by jen jedna řada parkovacíh míst?
  2. Je dětského hřiště v návrhu dobře umístěné? Silnice, kopec dolů?
  3. Je potřeba mít dvě hřiště na jednom sídlišti?
  4. Není lepší zauvažovat: Když parkovací místa pro Polní, tak někde na konci zastavěné plochy?
  5. Co na nová parkovací místa „řeknou“ okrasné stromy vysazené z nedávno realizovaného projektu Regenerace zeleně vysazené na ulici Příční?
  6. Jak bude vypadat údržba parkovacích míst v zimních měsících?
  7. Chtějí obyvatelé Polní ulice parkovat až na Luční?

Doufám, že i vy se k problematice vyjádříte. Jak? Například na příštím Zasedání zastupitelstva města Březová nad Svitavou, které se bude konat 29.2.2016, své připomínky k rogramu jednání zastupitelstva je možno podávat do 22.2.2016.parkoviště