O případné účasti ČSSD ve vládě rozhodnou členové strany v referendu

Ústřední výkonný výbor ČSSD na svém sobotním jednání přijal usnesení, že o účasti strany ve vládě s hnutím ANO a s podporou KSČM rozhodnou všichni sociální demokraté v referendu. Na tiskové konferenci to po jednání oznámil předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Nejvyšší orgán strany mezi sjezdy dnes v Hradci Králové schválil řád pro konání vnitrostranického referenda a zmocnil předsednictvo, aby formulovalo pro členy přesné znění otázky a stanovilo termín plebiscitu.„Je stanovena hranice pro platnost referenda. Referendum bude platné ve chvíli, kdy se ho zúčastní 25 procent všech členů sociální demokracie,“ prohlásil Jan Hamáček a dodal, že členové strany se vyjádří v tajné volbě na jednání místních organizací strany.

Sociální demokracie si na dnešním zasedání také zakázala jakoukoli spolupráci s extremistickým hnutím SPD na celostátní úrovni. „Už na sjezdu jsme si odsouhlasili usnesení, že jakákoli vládní odpovědnost ČSSD nesmí být závislá na hnutí SPD. Dnes na zasedání ústředního výboru jsme odsouhlasili usnesení, kdy si ČSSD sama zakazuje spolupráci s SPD na celostátní úrovni. Byl dokonán proces, který začal na našem sjezdu,“ řekl místopředseda strany Roman Onderka.

 

Zdroj: https://www.cssd.cz/ke-stazeni/videogalerie/video-novinky/o-ucasti-cssd-ve-vlade-rozhodnou-clenove-strany-v-referendu/