KRNAP má nového ředitele. Šéfovat mu bude bývalý poslanec ČSSD Robin Böhnisch

Ministerstvo životního prostředí právě oznámilo výsledek výběrového řízení na našeho nového ředitele. Od Nového roku jím ministr životního prostředí Richard Brabec jmenoval Robina Böhnische.
„Věřím, že nově zvolený ředitel plynule naváže na úspěšnou éru svého předchůdce a udrží nastavený kurz. Stejně jako u Jana Hřebačky, kterému bych ještě jednou rád poděkoval za jeho odvedenou práci, také v případě Robina Böhnische spoléhám na jeho odborné, manažerské a v této funkci i tolik potřebné diplomatické schopnosti při komunikaci s nejrůznějšími zájmovými skupinami,“ řekl na adresu nového ředitele Správy KRNAP ministr Brabec.
Robin Böhnisch je krkonošský rodák z Mladých Buků. Vystudovaný učitel s doktorátem v oboru biologie s didaktikou na Pedagogické fakultě UK v Praze. Člen České botanické společnosti a Rady Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Čtrnáct let působil jako poslanec Parlamentu ČR. Poslední čtyři roky zastával funkci předsedy parlamentního výboru pro životní prostředí.
„Děkuji výběrové komisi a panu ministrovi za projevenou důvěru. Velmi se těším na spolupráci se skvělým týmem Správy KRNAP, který Jan Hřebačka vybudoval. K práci mého předchůdce mám velký respekt a doufám, že na ni plynule naváži. V nadcházejícím období nás čeká příprava nové zonace národního parku a celá řada dalších kroků, jejichž úspěšnost bude mimo jiné záviset také na udržení výborných vztahů Správy a krkonošských obcí. Ochrana unikátního kusu severské přírody uprostřed Evropy je konec konců naším společným zájmem,“ říká nově jmenovaný ředitel Böhnisch.
Foto z archivu Robina Böhnische,

Zdroj: https://www.facebook.com/spravakrnap/photos/a.158560366591.116692.157804456591/10155117857691592/?type=3&theater

Další informace zde: http://www.info.cz/cesko/krnap-ma-noveho-reditele-sefovat-mu-bude-byvaly-poslanec-cssd-robin-bohnisch-21115.html