Kandidáti do Poslanecké sněmovny 2017 z okresu Svitavy – Bc. Antonín Kadlec z Poličky

Startujeme seriál Kandidáti do Poslanecké sněmovny za ČSSD z okresu Svitavy. Dnes představujeme Bc. Antonína Kadlece z Poličky.

V politice je třeba nových tváří

Bc. Antonín Kadlec, 60 let – kandidát do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ČSSD v Pardubickém kraji.

K mému rozhodnutí kandidovat mě vede přesvědčení, že nechci být pouze jedním z těch, kteří jen kritizují a naříkají, jak to či ono nefunguje a je špatně.
Toto jednání mi nepřijde efektivní a chci minimálně zkoušet se podílet na zlepšování prostředí, ve kterém žijeme.
Politiku mnoho lidí vnímá jako neprůhlednou, jsou znechuceni aférami a politik je pro ně automaticky podplatitelný a nedůvěryhodný – pod vlivem médií už není na první pohled vidět práce většiny poctivých a čestných lidí, kteří opravdu jednají v zájmu jiných, nejen v tom svém. Proto se domnívám, že volby přináší jedinečnou možnost pro nové tváře, nezatížené politickými skandály a třenicemi, změnit politickou kulturu v naší zemi.
V PS je dle mého názoru nedostatek komunálních politiků, kteří mají zkušenosti s řešením všedních problému občanů. A též je vhodné kandidovat až tehdy, kdy je za člověkem vidět kus práce pro lidi. Je třeba praktické zkušenosti, nejen teorie. Rád bych přispěl těmi svými k prosazování kvalitních zákonů a nařízení. Chci se snažit prosazovat přímá, férová a funkční řešení.

Několik let se aktivně angažuji v oblasti sportu a bezpečnosti
V současné době působím ve funkci místostarosty Poličky a jako mnoholetý zkušený dobrovolný funkcionář mám velmi dobrý odhad na lidi a jsem schopen konstruktivně komunikovat s lidmi odlišných názorů. Dlouhodobá dobrovolná práce s lidmi a zkušenosti z oblasti bezpečnosti a sportu také utvářejí mé preference.
Co chci řešit v PS:
Přiblížit jednání v PS lidem, vymezit lobbing, chránit hodnoty češství,
Konečně zbavit sport špatné nálepky, vymezit jej legislativně tak finančně a napravit minulé nedodržené sliby našich čelních představitelů v oblasti sportu.
Vážím si lidí, kteří pouze nemluví, ale jednají. Vykonávají činnost ve prospěch těch, kteří jim dali svou důvěru a přinášejí jim pozitivní přínos. Nemusí jít pouze o velké, populistické činy, stačí ta správná malá rozhodnutí, která se ovšem velkou měrou podílejí na rozvoji prostředí, ve kterém se lidem bude dobře žít. Kde bude k mání spravedlnost, rovnost a příležitost žít poctivě a beze strachu. Rozhodnul jsem se být jedním z nich.