Vážení přátelé,

před nedávnem jsem napsal v jednom svém článku větu: “Nejsme tady pro všechny“. Zhruba po dvou měsících po jejím publikování nejen, že toto tvrzení nemusím odvolat, ale naopak, ještě víc zdůraznit.

 Náš experiment oslovit tzv. středového voliče  a tím získat širší volební potenciál naprosto selhal. Na štěstí pro nás jsme to za pět minut dvanáct pochopili. Zatím co středového voliče jsme neoslovili, naši dlouholetí sympatizanti a voliči nám přestali rozumět. Draze jsme za tuto chybu zaplatili.

 V současnosti se usilovně snažíme o to, abychom důvěru našich voličů získali zpět. Ztratit důvěru jde snadno. O to obtížněji se získává nazpět. Jde to ztuha, ale ČSSD má v naší zemi dlouhou tradici a schopné lidi. To mi dává naději.  Proto ještě jednou a ještě důrazněji  říkám:“Nejsme tady pro všechny, berte, nebo nechte být“.

 ČSSD je nejsilnější, tradiční politickou stranou v této zemi. Proto mě nepřekvapuje, že proti nám je vedena kampaň, místy hraničící s nenávistí, jak v médiích, tak od konkurenčních politiků, zejména pak od hnutí ANO a KSČM.

 Nic nového pod sluncem, každý prostředek je dobrý. My jsme prostě silní a stále se jim nedaří nás v očích voličů zdiskreditovat, a proto používají podpásovky jak na běžícím pásu.

 Na závěr vzkaz našim konkurentům. ČSSD krizi překonala. Jsme silní a jednotní. Máme skvělý program a uznávané osobnosti na našich kandidátkách.

 Jsem pevně přesvědčen, že naši kandidáti jsou kompetentní a budou schopni náš volební program veřejnosti předat přitažlivou formou.  

 Hodně štěstí přátelé.

 Miloš Horáček

předseda OVV ČSSD Svitavy