Pardubice – Několikadenní schůze Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj na začátku května konala v Pardubickém kraji. Poslanec Pavel Havíř, který je členem výboru, připravil pro své kolegy doplněné o senátory bohatý program.

V úterý 2. května 2017 navštívili poslanci a senátoři Centrum biologické ochrany v Těchoníně a poté se přemístili na Tvrz Bouda, kde se seznámili se záměry kraje při rozvoji Kralické pevnostní oblasti. Následující den navštívili muniční sklad v Květné, kde je mimo prohlídky čekala také beseda s provozovatelem muničního skladu v čele s náměstkem ministra obrany Tomášem Kuchtou. Dalším cílem byl hrad Svojanov, kde je čekal pracovní oběd s představili Pardubického kraje a dalších měst a obcí v čele s hejtmanem Martinem Netolickým. Poté se přesunuli do Svitav, kde se setkali s představiteli města v kulturním, komunitním a vzdělávacím centrum „FABRIKA“. Program posledního dne výjezdní schůze výboru naplnila návštěva společnosti SORS v Libchavách.

„Poslanci a senátoři se seznámili s plány a potřebami jak představitelů kraje, tak měst a obcí v našem kraji,“ vysvětlil hlavní cíl schůze poslanec Havíř.