Chytrý, loajální a nepodléhá neziskovkám. Seznamte se s mužem, který má nahradit Dienstbiera

image

Chytrý, ambiciózní a vždy loajální premiéru Sobotkovi. Takový je prý nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Připomíná, že ve volbách v roce 2010 tehdy devětadvacetiletého poslance zařadili na poslední místo sociálnědemokratické kandidátky v Pardubickém kraji. Voliči však kroužkovali odspodu a z devatenáctého místa Chvojku posunuli až na druhé a do Sněmovny. Tehdy se ještě poslanec ve Sněmovně rozkoukával, až v posledním roce funkčního období si vyzkoušel post, z něhož může zkušenosti čerpat i teď – šéfování sněmovnímu podvýboru pro lidská práva.
Jak dále Mladá fronta Dnes píše, přesto s ním v dalších sněmovních volbách v roce 2013 v pardubické ČSSD opět do čela nepočítali – Chvojka je však překvapil podruhé, když díky hlasům voličů „přeskočil“ čtyři nejvýše postavené členy kandidátky a do Sněmovny se dostal opět.
Pak si jeho úspěchů všiml Sobotka. Perspektivního poslance a právníka potřeboval poté, co u něho kvůli lánské schůzce upadl v nelibost Jeroným Tejc. Jak jen to šlo, začal se Chvojka objevovat v důležitých funkcích – místopředseda poslanců ČSSD, ústavně právního výboru i stínový ministr spravedlnosti.
„Chvojka je chytrý, ambiciózní a naprosto loajální Sobotkovi. Taky myslím, že nebude podléhat neziskovkám jako Dienstbier,“ cituje list jednoho z vlivných členů ČSSD