Česká strana sociálně demokratická si připomněla 138. výročí založení

Představitelé ČSSD si 8. dubna2016 v odpoledních hodinách v Praze 6 na Břevnově připomněli výročí založení strany. Nejsilnější vládní strana letos oslavila už 138. výročí. Vzpomínkové akce se zúčastnil místopředseda ČSSD Martin Starec a předseda pražského KVV ČSSD Miloslav Ludvík. Kromě zástupců vedení ČSSD se u pamětní desky sešli také členové a sympatizanti stany.

„Smyslem oslav výročí založení ČSSD je kromě jiného připomenout základní programové principy, které sociální demokracie vždy prosazovala,“ uvedl předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík. Hlavními programovými požadavky přijatými ustavujícím sjezdem v roce 1878 bylo například všeobecné, rovné a přímé volební právo, svoboda tisku, spolčování a shromažďování, nemocenská a sociální zákonodárství, zavedení 10-ti hodinové pracovní doby, omezení práce žen a odstranění práce dětí.

„Sociálně demokratické hnutí má hluboké kořeny v boji za svobodu, spravedlnost a sociální soudržnost. Úsilí o sociálně spravedlivou a solidární společnost je nejen mementem našich předchůdců, ale také závazkem pro činnost ČSSD ve vládě, krajích a obcích,“ uzavřel místopředseda ČSSD Martin Starec.

254ca12f33c2b5f96593f976fe0a_r16-9_w640_h360_gi-photo-361305