Postřehy z veřejného zasedání zastupitelstva 14.12.2015

V pondělí 14.12.2015 se konalo veřejné zasedání zastupitelstva našeho města. Když opomenu skutečnost, že se zastupitelstvo dvakrát odešlo „tajně podarit“ do kanceláře starosty v průběhu veřejného zasedání, tak mě neskutečně rozčarovala nepřipravenost některých zastupitelů. Dokonce to vypadalo tak, že obálku s dokumentací, kterou zastupitelé dostávají aby se mohli předem pečlivě připravit na zasedání, vidí někteří zastupitelé poprvé a rozbalují ji až na zastupitelstvu. V posledním zastupitelstvu byl nejlépe připravený pan Tuček, který měl materiály řádně nastudované a byl připraven.

Jak však popsat pracovní morálku některých námi volených zastupitelů? Je to otřesné! Vypadalo to tak, že značná část zastupitelů přišla na zasedání pozdě a další část pro změnu odešla ze zasedání dříve, než zastupitelstvo dojednalo.

Přijďte se někdy podívat na to, jak námi volení zastupitelé (ne)pracují a udělejte si vlastní obrázek. Nepřipravenost zastupitelů totiž celé jednání prodlužuje a jistě také unavuje členy zastupitelstva, kteří chodí na zasedání řádně připraveni a musí tak vše vysvětlovat svým nepřipraveným kolegům.

 Lukáš Baránek