Čeho se bojíme?

Musím se přiznat, že se stále větším znechucením sleduju nejen veletoče v médiích, které jsou po původní skepsi z vlny imigrantů najednou plná povinného optimismu, ale i z reakcí našich politiků a veřejnosti. Střízlivým odhadem přišlo letos do Evropy zatím asi 500 tisíc běženců. Většina směřuje do Německa a pak dále do severských zemí a částečně do Francie. Prostě tam, kde mají příbuzné, nebo kde spoléhají na benevolentní a štědrý sociální systém. V ČR nikdo z nich zůstat nechce, resp. je jich maximálně několik desítek.  Tak se ptám k čemu ta hysterie v našich médiích, přehnané reakce politiků, kteří se předvádějí veřejnosti jako div ne spasitelé země o výlevech na facebooku ani nemluvím.

Otázka nezní zda-li zde imigranty chceme či nikoliv. Pokud se imigranti rozhodnou, že zde zůstanou tak tady prostě budou. Kdopak jim v tom za dané situace asi zabrání ?

Otázka totiž zní, jak zabránit imigrantům, aby do naší zemně přišli a zůstali zde. A nebo jinak, jak je chcete ze země dostat. Můžete si vybrat. Vše ostatní je přihlouplé žvanění lidí, kteří jsou bezradní a hlavně nejsou ochotní něco obětovat.

 

Miloš Horáček 2.9.2015

předseda OVV ČSSD Svitavy